ABUS 83AL/40-200 Blue Kwikset Keyed Different
Thumbnail Filmstrip of ABUS 83AL/40-200 Blue Kwikset Keyed Different Images
    Purchase ABUS 83AL/40-200 Blue Kwikset Keyed Different
    SKU: PLAB8340ABLKD ABUS 83AL/40-200 Blue Kwikset Keyed Different
    In Stock
    ABUS Padlock 83AL/40 Blue Kwikset KD
    Additional key copies can be made at almost any hardware store.
    Series 2 83 locks have a NANO PROTECT coated steel shackle for extra corrosion protection.
    A very common use for this lock in on Pelican hard cases, the lock fitted with a 1" shackle.
    Dimensions:
    Shackle Diameter: 6mm - 1/4"
    Horizontal Clearance: 22mm - 7/8"
    Vertical Clearance: 38mm - 1-1/2"
    Body width: 40mm - 1-9/16"