ABUS Aqua Safe 70IB/45HB63 Marine Padlock
Thumbnail Filmstrip of ABUS Aqua Safe 70IB/45HB63 Marine Padlock Images
    Purchase ABUS Aqua Safe 70IB/45HB63 Marine Padlock
    SKU: PLAB704530 ABUS Aqua Safe 70IB/45HB63 Marine Padlock
    Available to order
    Key Option:
    ABUS 70IB/45HB63 Aqua Safe series with 2-1/2" shackle
    • Solid brass body resists corrosion
    • Stainless steel shackle
    • Weatherproof cover protects keyway from elements
    • Drainage grooves to carry off penetrating water
    • Precision 5-pin cylinder with mushroom counter pins
    Dimensions:
    Shackle Diameter: 9/32" or 8mm
    Horizontal Clearance: 13/16" or 21mm
    Vertical Clearance: 2-1/2" or  73mm
    Body width : 1-3/4" or 45mm